Tábori csend

2023.06.27

Egy versbe hímzett kép, amit a tudattalan hozott létre. Üzenet. Üzenet, ami megfejtésre vár. Vajon kinek az emléklenyomata? Azé, akinek a mélyről felbukkanva megmutatta magát vagy a múlt fonalán egy felmenő ős öröksége, amely a generáció kusza hajtásain épp most bontott virágot? Itt és most felbukkan egy letűnt kor fájó eseménye. Feloldásra vár.  

Ne félj kincsem, bújj ide,

Aranyfürtű tündérem.

Anya most egy mesét mond:

…Csak sivalkodnak az angyalok…

Volt egyszer, hol nem volt

Volt egyszer egy kiscsikó

Négy lábán, négy aranypatkó

…Talán csak a víz forró…

Homlokán fénylő holdsarló

Szemében a világ tükre

Szabad lélek, kéklő tüze

…Mennünk kell…

Ám egy éjjel foglyul esett

Kincsét vegyék, égi jelet

…Fogd a kezem…

Kicsi volt még s védtelen

Álomba ringatta a félelem

…Ugye tudod? Szeretlek.

S mire újra felébredt

Szabadon ügetett az égen.

…Mi is aludni fogunk…

(Petre Anett)

A vers, amely a koncentrációs táborban egy édesanya és kislánya utolsó mozzanatát eleveníti fel, egy szimbólum. Annak szimbóluma, hogy generációs oldás alkalmával milyen mélyen gyökerező családi fájdalomélmény bukkanhat a felszínre.  Egy megörökölt, generációkon keresztül szunnyadó fájdalomtest, amely részévé válik valamennyi nemzedék életének. Nem a felejtésről szól, mert van, amit nem lehet és nem szabad felejteni. Nem kell elfelejteni. Begyógyítani, ha szál ami az utódot oly mértékben köti akár több nemzedékkel azelőtt élt ősének életéhez, hogy az kihat a jelen életére. 

Egy nemzedékeken átívelő trauma sokféleképpen jelenhet meg a jelenben és bekapcsolódhat akár egy ükunoka életben is: testet ölthet pszichoszomatikus betegség képében, viselkedési és beilleszkedési problémában, kapcsolódási nehézségben, akár családalapítás, párkapcsolati kihívások formájában. 

Amikor valaki útra kell, hogy saját életét jobbá tegye, hátán viszi a batyuját - egy jó nagy adag vággyal, félelemmel, jól bevált és ismert eszköztárral megtömve. A térkép egésze a tudattalan rejtekében, annak hologramjai és mozaikjai fel-felbukkannak a tudat színterén. A kineziológia abban segít, hogy a "vándor" bátran szembe merjen nézni mindazzal, ami gátat képez életében, felszabadítsa önmagát és családi hálójának valamennyi résztvevőjét, azokét is, akkor egyszer talán leszületnek.  

- Petre Anett - 

coach, kineziológus, tréner

www.azoran.hu