GYIK 

1. Coaching

Coaching: szakmailag irányított segítő beszélgetés.

Az ICF (Nemzetközi Coaching Szövetség) etikai normái, irányelveinek betartása mellett módszertani eszközök használatával támogatom az ügyfelemet abban, hogy kihívásaira a számára megfelelő megoldást találja meg. 

A szakmai irányítás a coaching folyamatára vonatkozik. Egyenrangú, partnerségi kapcsolat van közöttem és a hozzám forduló között. 

A coaching eredményeként az ügyfelem egyre tudatosabbá válik értékei, erőforrásai, gondolkodásmódja, magatartása, döntési stílusa, valamint érzelmei terén. Valódi és céltudatosabb célokat tűz ki és valósít meg, amelyek elérése révén elégedettebbé válik a kihívásával szemben, és általában az életével.

Nem terápia és nem tanácsadás. 

Kompetenciahatáraim mérlegelése alapján döntök a közös munka lehetőségéről.


További információk: ICF Hungary - ICF Hungary ICF Hungary (coachingfederation.hu)

2. Kineziológia-, coach kineziológia  

Kineziológia: komplex egészségügyi rendszer, amely speciális kineziológiai eszköztárával a szervezet öngyógyító folyamatait támogatja meg. Komplexitása miatt a szervezet öngyógyító folyamatának megsegítése mellett jótékonyan hat a lelki blokkok oldására is. Képesség-, készség-, személyiségfejlesztő módszer is egyúttal, amely pszichológiai és pedagógiai elemeket is tartalmaz. Alapja a kínai hagyományos orvoslás. Fő eszköze az izomtesztelés mellett olyan módszereket és eszközöket is alkalmaz, mint például: segítő beszélgetés, egyéb coaching eszközök a kineziológiára szabva.

Nem terápia, nem tanácsadás, nem diagnosztikai módszer. Szakorvosi ellátást nem helyettesít.

Javaslattételi jogosultsággal rendelkezem. Kompetenciahatáraim mérlegelése alapján döntök a közös munka lehetőségéről.

3. Workshop, előadás, tréning,    

Workshop: műhelymunka. Interaktív, a közösség tudására, erejére építő, közös célon/kihíváson együttműködés, új, kreatív megoldások teremtése. 

Előadás: monologikus szóbeli közlési módszer, mely egy-egy téma részletes, hosszabb ideig tartó kifejtésére szolgál. Egyfajta rejtett párbeszéd, amelyben a részvevők a hallottak befogadásában aktívan közreműködnek. Célja: információ közlése (forrás: https://janus.ttk.pte.hu/)

Tréning: képzési forma, amely során a témához kapcsolódó, tréner által feldolgozott ismeretanyagok, kompetenciák átadásra kerülnek a résztvevők felé, ügyelve arra, hogy a gyakorlatban is alkalmazni tudják a tanultakat. Visszacsatolás, kérdezés lehetősége fontos része a tréningnek. Lehetőség van a résztvevők egyéni kompetenciájának elemzésére, feltárására ezzel segítve a tréner munkáját abban, hogy a célközönsége számára személyre szabottan adhassa át az ismeretanyagot. Interaktivitás jellemzi. A résztvevők száma, a téma jellege meghatározza tartalmát, a módszerek és gyakorlatok összetételét. 

4. Kapcsolatfelvételtől az első találkozóig

A személyes vagy online találkozást (ülést) egy telefonbeszélgetés, vagy ZOOM online találkozó előz meg. Ennek keretében megbeszéljük, hogy milyen ügyben kerestél fel, miben vársz támogatást?

Én is kérdezni fogok. Ez Rólad szól, a Te érdekedben teszem. Szükségem lesz információra, hogy eldönthessem dolgozhatunk-e együtt vagy más szakterület felé irányítsam a fókuszodat. A legfontosabb, hogy a megfelelő szakemberhez kerülj. Őszinteséged a válaszadáskor elkerülhetetlen.

Pontosan informállak arról, hogy zajlik az ülés, mire számíthatsz, milyen keretrendszerben működöm.

A telefonbeszélgetés után kölcsönösen döntünk az együttműködésről.

Bátorítalak arra, hogy a kapcsolatfelvétel előtt tájékozódj a honlapról, gyűjtsd össze kérdéseidet. 

5. Hány alkalomra lesz szükség? 

Eseti 1-3 alkalomtól eltekintve, általában 5-7 alkalommal érdemes kalkulálni.  Vannak olyan kihívások, amelyek több hónapot is igényelhetnek, egyéntől függ.    

A közös munka egy folyamat, Hozzád igazodik. Számos tényező befolyásolja, például:

- Milyen kihívással érkeztél? 

- Hol tartasz vele? 

- Milyen előéleted van a témával kapcsolatban? 

- Milyen prioritása van az életedben adott kihívásodnak? 

A találkozók közötti időszakra otthon is elvégezhető gyakorlatokat, feladatokat ajánlok fel a számodra.  Önszorgalmad, nyitottságod támogatja a közös munkánkat, a fejlődésedet. A feldolgozásban, elakadásaidban segítelek. 

6. Milyen gyakran érdemes találkozni?

Ahhoz, hogy motivációd és fókuszod megmaradjon és önmagad számára is eredményessé váljon a folyamat, érdemes időkeretben gondolkodni. Tapasztalataim alapján általában a 2- 3 hónapos időintervallum volt a legkielégítőbb az ügyfelek számára és ezen időszakon belül oszlottak szét az alkalmak.   

7. Személyes adatok köre és tartalma
   Tárolásuk helye, időtartama, módja

Coaching: alapadatok a megállapodáshoz/szerződéshez. Az üléseken készített jegyzeteket az általad meghatározott cél elérésével egyidejűleg megsemmisítem. Erről Te fogsz dönteni. Minden esetben tájékoztatlak.  

Kineziológia: alapadatok. Az egyes ülések alkalmával szükség lehet főként pszichoszomatikus érintettségnél orvosi leletekre, dokumentációkra, általad szedett gyógyszerek valamint vitaminok, táplálékkiegészítők, ismert betegségek, allergiák listájára. Ugyanilyen fontos, hogy tudjam van-e  valamilyen érzékenységed akár élelmiszerre, gyógynövényre, amelyek már feltűntek számodra is (például: puffadás, gyomorégés, bőrirritáció).  Az általad megküldött dokumentumokat nem nyomtatom ki, nem tárolom. Számomra szakmailag releváns információkat jegyzem fel magamnak. Minden esetben jelzem feléd, amikor a közös online térből törölheted a megosztott dokumentumokat.  

Minden esetben szóbeli tájékoztatást adok fentiekről az első találkozásunkat megelőző telefonbeszélgetés alkalmával. 

8. Időpont módosítása, lemondása, késés, megjelenés elmulasztása

Időpont lemondása és változtatása

Előfordul, hogy közbejön valami és nem tudsz megjelenni (személyesen vagy az online térben) az előre leegyeztetett időpontban. Az alábbi szabályok szerint tudom kezelni az ilyen helyzeteket. Amikor bejelentkezel hozzám, ezen szabályok automatikusan elfogadottá válnak a részedről. Hirtelen fellépő rosszullét és nem tervezett élethelyzetek (például: baleset) ez alól kivételt képeznek.

Díjmentesen van lehetőséged lemondani vagy módosítani a megbeszélt időpontot, amennyiben ezt minimum 48 órával a leegyeztetett ülés megkezdése előtt jelzed felém  

24-48 órán belül a megbeszélt időpont kezdéséhez képest jelzett lemondás esetén az igénybe venni kívánt szolgáltatás 50 %-át előre utalással vagy a következő alkalom díjával egyidejűleg tudod kiegyenlíteni

24 órán belül a megbeszélt időpont kezdéséhez képest jelzett lemondás esetén az igénybe venni kívánt szolgáltatás 100 %-át, mint készenléti díjat előre utalással vagy a következő alkalom díjával egyidejűleg tudod rendezni felém

Betegség esetén - online ülés lehetőségét is választhatod - kérlek, mindenképp kerüljük a személyes találkozót óvva a többi ügyfelet is. 

Abban az esetben, amikor online formában nem tudjuk kihelyezni a közös munkát és személyes találkozóban állapodtunk meg, a "kicsit köhögök"; "picit kapar a torkom"; "csak az orrom folyik" - ne legyen kifogás. Inkább halassz és a várható gyógyulás idejére áthelyezzük az így elmaradt találkozót. 

Amennyiben több napja észleled magadon a tüneteket, kérlek, ne várd meg a találkozó előtti estét azzal, hogy akkor jelzel felém.  

Késés

Amennyit késel annyival kevesebb idő marad számodra az ülés időtartamából.

Megjelenés elmulasztása, értesítés nélkül

Amennyiben elmulasztod jelezni felém, hogy nem jelensz meg a lefoglalt időpontban, nem áll módomban fogadni téged a továbbiakban. Kivétel: baleset, sürgősségi ellátás (hirtelen fellépő rosszullét - mentő - kórház stb.)  

9. Szolgáltatások tartalma

Forrás konzultáció:  life coaching, business coaching vagy kineziológia közül választhatsz. 

Mátrix konzultáció: life/business coaching, valamint a kineziológia eszköztárával segítelek

Szinergia konzultáció: life & business coaching módszereivel a munkahely (üzleti élet), valamint a magánszféra összefonódása okán a coaching folyamat párhuzamos síkon zajlik, hatékonyan megtámogatva az egymástól teljességgel el nem különíthető életterületi kihívásodat

Páros konzultáció: párkapcsolati, illetve szülő-gyermek  kapcsolódást támogató ülés

Interaktív közösségteremtő workshop, valós időben: az aktuális program leírását részletesen a portfólió menü tartalmazza.